افغانستانجهانخبر

اتحادیه اروپا از طریق برنامه‌ی جهانی غذا، ۵۰ میلیون یورو به افغانستان کمک می‌کند

برنامه‌ی جهانی غذا (WFP) اعلان کرد که این سازمان ۵۰میلیون یورو از اتحادیه‌ی اروپا برای کمک به نیازمندان در افغانستان دریافت می‌کند.

برنامه‌ی جهانی غذا امروز (چهارشنبه، ۱۸ عقرب) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که مردم افغانستان از یک سال به این‌سو با مشکلات بی‌سابقه‌ی اقتصادی و حوادث طبیعی روبه‌رو بوده و آمادگی کم‌تری نسبت به هر زمان دیگر برای زمستان پیش‌رو دارند.

در خبرنامه آمده است که براساس آخرین بررسی برنامه‌ی جهانی غذا، از هر ۱۰ خانواده حتی یک خانواده نیز قادر به تأمین نیازهای غذایی خود نیستند، به‌ویژه خانواده‌هایی که از سوی زنان سرپرستی می‌شوند.

ماری الن مگرورتی، رییس برنامه‌ی جهانی غذا برای افغانستان، گفته است که مردم این کشور برای ایجاد معیشت بیش از هر زمان دیگری نیاز به حمایت دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: «ما از اتحادیه‌ی اروپا برای این کمک اخیر بی‌نهایت سپاس‌گزاریم. این به برنامه‌ی جهانی غذا اجازه می‌دهد تا به‌ کار طولانی‌مدت معیشت و تاب‌آوری ادامه و به خانواده‌ها کمک کند.»

از سویی، رافیلا آیودیس، کاردار اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان گفته است که زمان کنونی حالت اضطراری برای افغانستان است، چون اثرات چهار دهه جنگ، تهدیدهای اقلیمی، بیماری کووید۱۹ و بحران اقتصادی – اجتماعی فرا راه مردم این کشور قرار دارد و آنان را از وظایف و معیشت محروم ساخته است.

وی تاکید کرد مردمی که قبلاً می‌توانستند برای خانواده‌های‌شان غذا فراهم کنند، ‌حالا با گرسنگی مبارزه می‌کنند و به سوی نهادهای امدادرسان رو آورده اند تا در چنین شرایط دشوار با آن‌ها کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا