افغانستانخبر

اوچا: زنان و دختران افغان نباید به عقب برگردند

اوچا یا دفتر هماهنگ کننده‌ی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل برای افغانستان می‌گوید که حقوق زنان و دختران افغان باید رعایت شود و آنان به عقب برنگردند.

اوچا عصر دیروز (سه‌شنبه، ۱۵ قوس) در توییترش نوشته که زنان و دختران حق دارند مستقیما در هر شرایطی کمک دریافت کنند و نیازهای آنان باید درک و اولویت بندی شود.

این سازمان در ادامه تاکید کرده است، زنان و دخترانی که به کمک‌های فوری نیاز دارند، بیش از هر زمان دیگری به حمایت و همبستگی ما نیاز دارند.

این در حالی است که اداره‌ی حفاظت از کودکان (SAVE THE CHILDREN ) در تازه‌ترین گزارش خود گفته است که دانش‌آموزان دختر در افغانستان برخلاف میل خود به کودکان کار تبدیل شده که در مزارع، قالین‌بافی و کار کردن در خانه‌ی دیگران مصروف هستند.

این اداره تاکید کرده که دختران افغان به جای آرزوی پزشک و مهندس شدن از «سرنوشت کاملا سیاه» که در انتظارشان است، می‌ترسند.

اداره‌ی حفاظت از کودکان همچنان افزوده است که صدها دختر افغان به جای آموزش، در مزارع و خانه‌های مردم کار می‌کنند، به مواشی می‌رسند و یا قالین‌بافی می‌کنند.

اوچا در حالی از رعایت حقوق دختران و زنان افغان سخن می‌گوید که با قدرت‌گیری حکومت فعلی بر افغانستان، دروازه‌ی مکاتب به ‌روی دختران بالاتر از صنف ششم بسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا