افغانستانخبر

حکومت افغانستان: «حقوق زنان در چوکات شریعت اسلامی تامین است»

مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس‌الوزرای حکومت سرپرست می‌گوید که حقوق زنان در چوکات «شریعت اسلامی» تامین است و آنان در بخش‌های مختلف به وظایف خود مصروف هستند.

صفحه‌ی توییتر منصوب به ارگ تحت حکومت سرپرست از دیدار مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس‌الوزرای با رافائلا ایوبیا، کاردار اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان خبر داده است.

معاون سیاسی رییس‌الوزرای حکومت سرپرست در این دیدار گفته: «حقوق زنان در چوکات شریعت اسلامی تامین است و آنان در بخش‌های مختلف به وظایف خود مصروف اند».

او تاکید کرد که حکومت آنان همه‌ شمول است و بعضی از رسانه‌‎ها در این خصوص تبلیغات نادرست می‌کنند.

وی می‌گوید که عفو عمومی پا برجاست و همه در فضای امن به زندگی ادامه می‌دهند.

همچنین مولوی عبدالکبیر به اظهارات اخیر توماس نیکلاسن، نماینده ویژه‌ی اتحادیه اروپا در پیوند به شلاق زدن ۱۲ زن و مرد در لوگر واکنش نشان داده و آن را مغرضانه خواند.

معاون سیاسی رییس‌الوزرای حکومت سرپرست افزود: «از اظهاراتی که باعث خرابی روابط می‌شود، اجتناب صورت بگیرد. ما همه باید مسوول باشیم.»

در این دیدار رافائلا ایوبیا، کاردار اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان گفت که آنان کمک‌های بشردوستانه را با مردم افغانستان ادامه می‌دهند و این روند نباید سیاسی شود.

خانم ایوبیا تاکید کرد: « ما در اینجا باقی می‌مانیم و همکاری‌های مان، ادامه خواهد داشت».

حکومت فعلی پس از تسلط بر افغانستان، مکاتب دخترانه بالاتر از صنف ششم را بسته کردند.

همچنین وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت سرپرست زنان و دختران را از رفتن به سالون‌های ورزشی، پارک‌های تفریحی و حمام‌های زنانه منع کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا