خبر

کمیته جمع‌آوری گداها: ” بیش از 14 هزار تَن گدا را از سطح شهر کابل جمع‌آوری نمودیم”

گوهرشاد: کمیته جمع‌آوری گدا‌ها به رهبری ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی رئیس الوزرای حکومت سرپرست اعلام کرده که بیش از  ۱۴ هزار تن گدا را از شهر کابل جمع‌آوری کرده است.

این کمیته امروز یکشنبه (8 عقرب، ۱۴۰۱) طی یک اعلامیه گفته است :”تا روز گذشته به تعداد ۱۴ هزار و 393 تن گدا از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری شده است.”

بر اساس اعلامیه؛ از میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد ۹ هزار و ۱۵۴ تن زنان می‌باشند که پس از ارزیابی تعداد سه هزار و ۳۸۶ تن آن‌ها مستحق و به تعداد پنج هزار و ۷۶۸ تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌ اند.

در اعلامیه آمده است از میان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد یک هزار ۳۲۸ تن مردان بوده که پس از ارزیابی تعداد ۴۸۰ تن آن‌ها مستحق و به تعداد ۸۴۸ تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند.

اعلامیه افزوده درمیان گداهای جمع‌آوری شده به تعداد سه هزار و ۳۸۶  تن کودکان هستند که تعداد یک هزار ۷۵۲ تن آنها مستحق و به تعداد دو هزار ۱۰۳ تن دیگرشان گداهای حرفه‌ای هستند و همچنین به تعداد ۵۶ تن آنها کودکان بی‌‌سرپرست می‌باشند.

کمیته جمع‌آوری گداها گفته که کودکان گدای بی‌سرپرست پس از بایومتریک به مراکز آموزشی وزارت کار و امور اجتماعی فرستاده می‌شوند و در این مراکز علاوه بر اعاشه به کودکان بی‌‌سرپرست زمینه‌ای آموزش نیز فراهم می‌گردد.

اعلامیه افزوده: با گدایان مستحق از سوی حکومت سرپرست کمک‌های نقدی دوام‌دار صورت می‌گیرد.

کمیته جمع‌آوری گداها در حالی از جمع آوری این تعداد گدا از سطع پایتخت خبر می‌دهد که  وجود گداها در شهرهای کشور همواره صدای شکایت شهروندان را بلند نموده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا