افغانستانجهانخبر

سویدن: درخواست پناهندگی زنان افغان را می‌پذیریم

کارل بیکسلیوس، مسوول بخش حقوقی اداره‌ی مهاجرت سویدن می‌گوید که به دلیل شرایط بد زندگی در افغانستان، درخواست پناهندگی زنان و دختران افغان را در این کشور می‌پذیرد.

کارل بیکسلیوس شب گذشته (سه‌شنبه، ۱۵ قوس) به کانال ۴ تلویزیون سویدن گفت که محدودیت‌های جدید حکومت افغانستان به حد «آزار و مجازات» زنان است.

او می‌گوید که پس از تسلط حکومت فعلی بر افغانستان، وضعیت برای زنان و دختران افغان وخیم‌تر شده و با گذشت بیش از یک سال هیچ نشانه‌ای از تغییر وضعیت دیده نمی‌شود.

وی تاکید کرد که در حال حاضر اداره‌ی مهاجرت سویدن، زنان افغان را جزء «گروه‌های آسیب‌پذیر» حساب می‌کند که باید برای آن‌ها به خاطر «تعقیب و آزار» پناهندگی داده شود.

کانال تلویزیونی ۴ سویدن گزارش داده که اکنون درخواست اکثریت پناهندگان زن افغان در سویدن پذیرفته شده و زنانی که درخواست پناهندگی‌شان رد شده بود، می‌توانند تجدید درخواست کنند.

پیش از این اداره‌ی مهاجرت سویدن به دلیل اخراج پناهندگان و نادیده گرفتن وضعیت افغانستان مورد انتقاد سازمان‌های حامی پناهندگان قرار گرفته بود.

این در حالی است که وزارت داخله‌ی فرانسه در تاریخ ۲۵ عقرب سال روان، اعلام کرده بود که آماده است، به هفت بازیکن زن هندبال افغانستان اقامت بدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا