خبر

فعالیت حمام‌های زنانه در بادغیس مسدود شد

شماری از مسوولان حمام‌های زنانه در شهر قلعه نو مرکز بادغیس می‌گویند که اداره امر به معروف و نهی از منکر در این ولایت روز (یک‌شنبه، ۱۵ عقرب) دستور بسته شدن حمام‌های زنانه را داده‌اند.

فریبا نام مستعار یکی از مسوولان حمام‌های زنانه در بادغیس به رسانه گوهرشاد گفت که مسوولان اداره امر به معروف و نهی از منکر حکومت سر پرست در بادغیس، این دستور را به آنان شفاهی ابلاغ کرده است.

وی افزود: «طالبان دیروز صبح آمدن با خانواده ما صحبت کردند که دیگه حمام‌ها را بسته کنید، از لحاظ شرعی درست نیست و زن‌ها باید در خانه‌های شان غسل کنند بهتر است.»

همچنین ثریا نام مستعار یکی دیگر از زنان بادغیسی علاوه کرد که مسوولان اداره امر به معروف و نهی از منکر ولایت بادغیس به وی و خانواده‌اش دستور داده‌اند که در صورت مشاهده فعالیت حمام‌های زنانه با آنان برخورد قانونی کرده و جریمه خواهد کرد.

وی تصریح کرد:«مسوولان اداره امر به معروف و نهی از منکر حکومت به ما گفت که حمام‌های زنانه خود را مردانه بسازید و فعالیت کنید، دیگه زنان نباید بیایند و حمام کنند، اگر چنین چیزی را دیدیم باز برای تان خوب نیست.»

اداره امر به معروف و نهی از منکر حکومت سر پرست در حالی این دستور را داده است که چند ماه پیش نیز پخش موسیقی را در هوتل‌های این ولایت ممنوع کرده بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا