افغانستانخبر

وزارت معارف: امتحانات صنف دوازدهم دختران دانش‌آموز از ۱۶ قوس آغاز می‌شود

وزارت معارف افغانستان اعلان کرد که امتحانات صنف دوازدهم دختران دانش‌آموز در مکاتب خصوصی و دولتی ولایات سرد سیر و نهایت سردسیر در مدت یک روز در  ۱۶ قوس آغاز می‌شود.

این وزارت امروز (چهارشنبه، ۹ قوس) با نشر طرزالعمل امتحانات سالانه صنف دوازدهم دختران دانش‌آموز گفت که بر اساس فیصله‌ی نهایی اعضای رهبری این وزارت، امتحانات دختران صنف دوازدهم در ولایات سردسیر و نهایت سرد در مدت یک روز از تاریخ ۱۶ قوس آغاز خواهد شد.

در این طرزالعمل آمده است که امتحانات دختران صنف دوازدهم، از ساعت ۸ صبح آغاز و ساعت یک بعد از ظهر ختم خواهد شد.

در ادامه آمده است که دانش‌آموزان غیر حاضر در روز امتحان محروم محسوب می‌شوند.

وزارت معارف تاکید کرد که دانش‌آموزان دختر صنف دوازدهم مکاتب دولتی و خصوصی ولایات سردسیر و نهایت سرد که سال گذشته به صنف یازدهم کامیاب شده‌اند، نیز شامل این امتحان می‌شوند.

در این طرز العمل بیان شده است، اشتراک‌کنندگان امتحان مکلف هستند که در روز امتحان، ساعت ۹ صبح به مکاتب خود حاضر باشند و تذکره اصلی و فتوکپی خود را همراه خود داشته باشند تا از طرف مدیران مکاتب شناسایی و مشخصات‌شان ثبت و پروسه‌ی حاضری را تکمیل کنند.

در این مکتوب آمده است که امتحانات به شکل تحریری اخذ می‌گردد.

وزارت معارف می‌گوید که این امتحان ۱۴۰ سوال دارد و تمامِ مضامین نصاب تعلیمی معارف را شامل می‌شود.

همچنین در بخشی از این مکتوب آمده است که به هدف تطبیق، مراقبت و مدیریت امتحانات، کمیته‌ای خاص به سرپرستی معین تعلیم و تربیه، معین تعلیمات اسلامی، رییس‌های تعلیمات اساسی و ثانوی، تعلیمات خصوصی، رییس معارف کابل، رییس و نمایندگان ارشد معینیت و کارشناسان ارشد مسلکی مربوط ایجاد می‌گردد.

این اطلاعیه از سوی وزارت معارف افغانستان در حالی نشر می‌شود که بیش از ۴۰۰ روز است دختران دانش‌آموزِ بالاتر از صنف ششم از رفتن به مکتب محروم شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا