افغانستانخبر

یونیسف: برای کمک به کودکان افغان ۱.۶۵ میلیارد دالر نیاز است

یونیسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل با نشر فراخوانی جهت جذب کمک‌ها، اعلان کرد که برای کمک به ۱۷۳ میلیون نفر از جمله ۱۱۰ میلیون کودک در جهان به ۱۰.۳ میلیارد دالر پول ضرورت دارد.

بر اساس این فراخوان که روز گذشته (دوشنبه، ۱۴ قوس) آغاز شد، افغانستان در صدر کشورهای نیازمند قرار دارد.

یونیسف اعلان کرد که برای کمک به کودکان افغان حدود ۱.۶۵ میلیارد دالر نیاز دارد.

از سویی هم، کاترین راسل، مدیر اجرایی یونیسف تاکید کرد که کودکان بیش از هر زمان دیگری به کمک‌های بشری ضرورت دارند.

در این فراخوان به نقل از آقای راسل آمده است: «در سرتاسر جهان، کودکان با ترکیبی مرگبار از بحران‌ها، از درگیری و آوارگی گرفته تا شیوع بیماری‌ها و افزایش نرخ سوء تغذیه، مواجه هستند.»

وی می‌گوید که «بسیار مهم است که ما از حمایت مناسب برای دستیابی به کودکان با اقدامات بشردوستانه قاطع و به موقع برخوردار باشیم.»

آقای راسل با اشاره به وضعیت موجود در افغانستان گفت که این کشور پس از حاکمیت حکومت فعلی با بحران بشری مواجه شده و اکنون بیش از نیمی از جمعیت این کشور به کمک نیاز دارند.

در ادامه آمده است که برای جلوگیری از فاجعه و رفع نیازهای بشردوستانه‌ی ۱۹ میلیون نفر در افغانستان از جمله ۱۰ میلیون کودک، حدود ۱.۶۵ میلیارد دالر نیاز است.

همچنین یونیسف در این فراخوان تاکید کرد: «در حال حاضر تعداد کودکانی که از زمان جنگ جهانی دوم به بعد به کمک‌های بشردوستانه نیاز داشتند، بیشتر است.»

در ادامه آمده است که در سرتاسر جهان، کودکان با بحران شیوع بیماری‌های عفونی، آوارگی و سوءتغذیه مواجه هستند.

به گفته‌ی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل، ده سال اخیر گرم‌ترین سال‌ها بوده و حوادث ناشی از این تغییرات در ۳۰ سال گذشته سه برابر شده است. یونیسف از شرکای خود می‌خواهد که برای نجات کودکان از بحران‌های بشری حمایت‌های خود را بیشتر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا