افغانستانخبر

۵۴ کودک بیمار جهت تداوی به آلمان فرستاده می‌شوند

مسوولان در ریاست هلال احمر افغانی در کابل می‌گویند ۵۴ کودک به شمول دختران مصاب به بیماری استخوان‌شکن و سوختگی شدید به آلمان فرستاده می‌شوند.

مولوی مطیع‌الحق خالص، سرپرست هلال احمر افغانی امروز (سه‌شنبه، ۱۷عقرب) در یک نشست خبری گفت این کودکان به کمک موسسه‌ی دهکده صلح آلمان تداوی می‌شوند.

وی از موسسه‌ی دهکده صلح آلمان  بخاطر تداوی این بیماران سپاس‌گزاری نموده و افزود که بیماران سوراخ قلب از این پس، در داخل کشور تداوی خواهند شد و نیاز نیست جهت تداوی به خارج از کشور فرستاده شوند.

او تصریح کرد که هلال احمر افغانی، دو میلیون  دالر را برای تداوی کودکان مصاب به سوراخ قلب، در داخل کشور اختصاص داده است.

از سویی هم، خانم پلودیا، نماینده موسسه دهکده صلح آلمان گفت: «ما برای تداوی اطفال مصاب به استخوان شکن و سوختگی متعهد هستیم که سالانه دو مرتبه کودکان مریض را جهت تداوی به گونه‌ی رایگان به آلمان می‌فرستیم و پس از صحت یاب شدن به افغانستان بر می‌گردانیم».

همچنین رییس هلال احمر افغانی تاکید کرد که دهکده صلح آلمان از سال ۱۳۶۶ ه.ش تا اکنون چهار هزار و ۷۰۰ کودک بیمار را در ۸۷ گروپ جهت تداوی به آلمان فرستاده است.

او علاوه کرد که این کودکان قرار است، روز پنج‌شنبه هفته جاری به آلمان انتقال یابند و همزمان ۶۸ کودکی که در آلمان تداوی شده‌اند، به کشور باز خواهند گشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا