افغانستانخبر

تام وست: مشروعیت حکومت افغانستان بستگی به رفتار آنان با زنان دارد

تام وست، نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا در امور افغانستان در دیدار با مولوی یعقوب مجاهد، وزیر دفاع حکومت سرپرست گفته که مشروعیت داخلی و بین‌المللی حکومت افغانستان و همچنان ثبات اقتصادی و سیاسی آن، تا حد خیلی زیادی به نحوه‌ی رفتار حکومت با مادران و دختران افغان مرتبط است.

وست روز (سه‌شنبه، ۱۵ قوس) با مولوی یعقوب در امارات متحده دیدار کرد و وضعیت وخیم حقوق بشری، به خصوص شرایط زنان و دختران را با وی مطرح کرد.

آقای وست شام دیروز (چهارشنبه، ۱۶ قوس) در باره‌ی این ملاقات در توییترش نوشته که روی «منافع مشترک در احیای ثبات، رفاه و صلح» در افغانستان نیز با مولوی یعقوب صحبت کرده است.

تام وست در ماه حمل سال روان، در واکنش به ادامه‌ی ممنوعیت تحصیل دختران از سویی حکومت  سرپرست، ملاقات خود با هیات افغانستان را لغو کرده بود.

نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا در امور افغانستان در حالی در مورد رفتار حکومت با دختران و زنان افغان سخن می‌گوید که با قدرت‌گیری حکومت فعلی بر افغانستان، دروازه‌ی مکاتب به ‌روی دختران بالاتر از صنف ششم بسته و محدودیت‌های زیادی بر زنان وضع شده است.

این در حالی است که وزارت دفاع حکومت سرپرست در مورد این دیدار اعلامیه‌ای نشر کرده که بر بنیاد آن، مولوی یعقوب خواستار احترام گذاشتن امریکا به تمامیت ارضی افغانستان شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا